Stable (latest release) - en to tr translation catalogue (265 entries)

en: %s ago
tr: %s önce

en: %s configuration error found | %s configuration errors found
tr[0]: %s yapılandırma hatası bulundu
tr[1]: %s yapılandırma hatası bulundu

en: %s keys switch panels
tr: %s tuşları geçiş paneli

en: (required)
tr: (gerekli)

en: <code>%1$s</code> property of a <code>WPCF7_ContactForm</code> object is <strong>no longer accessible</strong>. Use <code>%2$s</code> method instead.
tr: <code>WPCF7_ContactForm</code> nesnesinin <code>%1$s</code> özelliği <strong>artık erişilebilir değil</strong>. Bunun yerine <code>%2$s</code> yöntemini kullanın.

en: <strong>Additional Settings</strong> provides a place where you can customize the behavior of this contact form by adding code snippets.
tr: <strong>Ek Ayarlar</strong>, kod parçacıkları ekleyerek bu iletişim formu davranışını özelleştirebildiğiniz bir yer sağlar.

en: <strong>Contact Form 7 %1$s requires WordPress %2$s or higher.</strong> Please <a href="%3$s">update WordPress</a> first.
tr: <strong>Contact Form 7 %1$s, WordPress %2$s veya daha yükseğini gerektirir.</strong> Lütfen önce <a href="%3$s">WordPress'i güncelleyin</a>.

en: <strong>Duplicate</strong> - Clones that contact form. A cloned contact form inherits all content from the original, but has a different ID.
tr: <strong>Çoğalt</strong> - Bu iletişim formunu çoğaltır. Çoğaltılmış bir iletişim formu tüm içeriği orijinalinden devralır ancak farklı bir KİMLİĞE sahiptir.

en: <strong>Edit</strong> - Navigates to the editing screen for that contact form. You can also reach that screen by clicking on the contact form title.
tr: <strong>Düzenle</strong> - Bu iletişim formu için düzenleme ekranına yönlendirir. Aynı zamanda iletişim formu başlığına tıklayarak bu ekrana ulaşabilirsiniz.

en: <strong>Form</strong> is a content of HTML form. You can use arbitrary HTML, which is allowed inside a form element. You can also use Contact Form 7&#8217;s form-tags here.
tr: <strong>Form</strong>, HTML formunun içeriğidir. Bir öğe içinde izin verilen, seçmeli HTML kullanabilirsiniz. Aynı zamanda Contact Form 7&#8217;nin form-etiketlerini burada kullanabilirsiniz.

en: <strong>Mail (2)</strong> is an additional mail template that works similar to Mail. Mail (2) is different in that it is sent only when Mail has been sent successfully.
tr: <strong>Posta (2)</strong>, Posta ile benzer çalışan ilave bir posta şablonudur. Mail (2) tek farkı sadece Posta başarılı olarak gönderildiğinde gönderilir.

en: <strong>Mail</strong> manages a mail template (headers and message body) that this contact form will send when users submit it. You can use Contact Form 7&#8217;s mail-tags here.
tr: <strong>Posta</strong>, kullanıcılar bunu gönderdiğinde bu iletişim formunun gönderileceği bir posta şablonunu (üstbilgiler ve ilet gövdesi) yönetir. Contact Form 7&#8217;nin posta-etiketlerini burada kullanabilirsiniz.

en: <strong>Title</strong> is the title of a contact form. This title is only used for labeling a contact form, and can be edited.
tr: <strong>Başlık</strong>, iletişim formunun başlığıdır. Bu başlık sadece bir iletişim formunu etiketlemek için kullanılır ve düzenlenebilir.

en: A form-tag is a short code enclosed in square brackets used in a form content. A form-tag generally represents an input field, and its components can be separated into four parts: type, name, options, and values. Contact Form 7 supports several types of form-tags including text fields, number fields, date fields, checkboxes, radio buttons, menus, file-uploading fields, CAPTCHAs, and quiz fields.
tr: Form-etiketi, bir form içeriğinde kullanılan köşeli parantezlerle kapatılan bir kısa koddur. Form-etiketi genelde bir girdi alanını temsil eder ve bileşenleri dört parçaya ayrılabilir: tür, adı, seçenekler ve değerler. Contact Form 7; metin alanlarının, sayı alanlarının, tarih alanlarının, onay kutularının, radyo düğmelerinin, menülerin, dosya gönderme alanlarının, CAPTCHA'ların ve küçük soru alanlarının birkaç türünü destekler.

en: A mail-tag is also a short code enclosed in square brackets that you can use in every Mail and Mail (2) field. A mail-tag represents a user input value through an input field of a corresponding form-tag.
tr: Posta-etiketi aynı zamanda her Posta ve Posta (2) alanında kullanabileceğiniz köşeli parantezlerle kapatılan bir kısa koddur. Bir posta-etiketi bir form-etiketine karşılık gelen bir girdi alanından yapılan bir kullanıcı girdi değerini temsil eder.

en: Acceptable file types
tr: Kabul edilebilir dosya türleri

en: Acceptance Checkbox
tr: Kabul Onay Kutusu

en: Add New
tr: Yeni Ekle

en: Add New Contact Form
tr: Yeni İletişim Formu Ekle

en: Additional Headers
tr: Ek Başlıklar

en: Additional Settings
tr: Ek Ayarlar

en: Additional Settings (%d)
tr: Ek Ayarlar (%d)

en: Admin Screen
tr: Yönetici Ekranı

en: Allow multiple selections
tr: Çoklu seçimlere izin ver

en: Any information you provide will not be shared with service providers without your authorization.
tr: Verdiğiniz herhangi bir bilgi, izniniz olmadan hizmet sağlayıcıları ile paylaşılmayacaktır.

en: Author
tr: Yazar

en: Available Actions
tr: Kullanılabilir Eylemler

en: CAPTCHA (Really Simple CAPTCHA)
tr: CAPTCHA (Gerçekten Basit CAPTCHA)

en: Checkboxes, Radio Buttons and Menus
tr: Onay Kutuları, Radyo Düğmeleri ve Menüler

en: Class attribute
tr: Sınıf özniteliği

en: Compact
tr: Yoğun

en: Configuration validation completed. An invalid contact form was found. | Configuration validation completed. %s invalid contact forms were found.
tr[0]: Yapılandırma doğrulaması tamamlandı. Bir geçersiz iletişim formu bulundu.
tr[1]: Yapılandırma doğrulaması tamamlandı. %s geçersiz iletişim formu bulundu.

en: Configuration validation completed. No invalid contact form was found.
tr: Yapılandırma doğrulanması tamamlandı. Geçersiz hiçbir contact form bulunamadı.

en: Configure Keys
tr: Yapılandırma anahtarları

en: Contact
tr: İletişim

en: Contact Form
tr: İletişim Formu

en: Contact Form 7 Needs Your Support
tr: Contact Form 7'nin Desteğinize İhtiyacı Var

en: Contact Forms
tr: İletişim Formları

en: Contact form %d
tr: İletişim formu %d

en: Contact form created.
tr: İletişim formu oluşturuldu.

en: Contact form deleted.
tr: İletişim formu silindi.

en: Contact form saved.
tr: İletişim formu kaydedildi.

en: Copy this shortcode and paste it into your post, page, or text widget content:
tr: Bu kısa kodu kopyalayın ve yazınızın, sayfanızın ya da metin parçacığı içeriğinizin içine yapıştırın:

en: Dark
tr: Koyu

en: Date
tr: Tarih

en: Date Field
tr: Tarih Alanı

en: Date format that the sender entered is invalid
tr: Gönderenin girdiği tarih biçimi geçersiz

en: Date is earlier than minimum limit
tr: Tarih, en az sınırdan daha erken

en: Date is later than maximum limit
tr: Tarih, en fazla sınırdan daha geç

en: Default value
tr: Varsayılan değer

en: Delete
tr: Sil

en: Did You Know?
tr: Biliyor Muydunuz?

en: Dismiss
tr: Kapat

en: Docs
tr: Belgeler

en: Donate
tr: Bağış

en: Duplicate
tr: Çoğalt

en: ERROR
tr: HATA

en: Edit
tr: Düzenle

en: Edit &#8220;%s&#8221;
tr: &#8220;%s&#8221; Düzenle

en: Edit Contact Form
tr: İletişim Formunu Düzenle

en: Edit messages used in the following situations.
tr: Aşağıdaki durumlarda kullanılan iletileri düzenleyin.

en: Email address that the sender entered is invalid
tr: Gönderenin girdiği eposta adresi geçersiz

en: Enter title here
tr: Başlığı buraya girin

en: Error in deleting.
tr: Silerken hata oldu.

en: Exclude lines with blank mail-tags from output
tr: Çıktıda boş posta etiketleri olan satırları hariç tut

en: FAQ
tr: SSS

en: FAQ about Configuration Validator
tr: Yapılandırma doğrulayıcı hakkında SSS (Sık Sorulan Sorular)

en: Field type
tr: Alan türü

en: File Attachments
tr: Dosya Ekleri

en: File Uploading and Attachment
tr: Dosya Gönderim ve Eki

en: File size limit (bytes)
tr: Dosya boyutu sınırı (bayt)

en: For more details, see %s.
tr: Daha fazla detay için bakın %s.

en: For more information:
tr: Daha fazla bilgi için:

en: Form-tag Generator: %s
tr: Form-etiketi Üretici: %s

en: Form-tags
tr: Form-etiketleri

en: From
tr: Kimden

en: From: %s
tr: Kimden: %s

en: Generate a form-tag for a date input field. For more details, see %s.
tr: Tarih girdi alanı için bir form-etiketi üretir. Daha fazla ayrıntı için bkz: %s.

en: Generate a form-tag for a drop-down menu. For more details, see %s.
tr: Aşağı açılır menü için bir form-etiketi üretir. Daha fazla ayrıntı için bkz: %s.

en: Generate a form-tag for a field for numeric value input. For more details, see %s.
tr: Sayısal değer girdisi alanı için bir form-etiketi üretir. Daha fazla ayrıntı için bkz: %s.

en: Generate a form-tag for a file uploading field. For more details, see %s.
tr: Dosya gönderim alanı için bir form-etiketi üretir. Daha fazla ayrıntı için bkz: %s.

en: Generate a form-tag for a group of checkboxes. For more details, see %s.
tr: Onay kutuları grubu için bir form-etiketi üretir. Daha fazla ayrıntı için bkz: %s.

en: Generate a form-tag for a group of radio buttons. For more details, see %s.
tr: Radyo düğmeleri grubu için bir form-etiketi üretir. Daha fazla ayrıntı için bkz: %s.

en: Generate a form-tag for a multi-line text input field. For more details, see %s.
tr: Çok satırlı metin girdi alanı için bir form-etiketi üretir. Daha fazla ayrıntı için bkz: %s.

en: Generate a form-tag for a question-answer pair. For more details, see %s.
tr: Soru-yanıt çifti için bir form-etiketi üretir. Daha fazla ayrıntı için bkz: %s.

en: Generate a form-tag for a reCAPTCHA widget. For more details, see %s.
tr: reCAPTCHA bileşeni için bir form etiketi üret. Daha fazla detay için %s bakın.

en: Generate a form-tag for a single-line URL input field. For more details, see %s.
tr: Tek satırlı URL girdi alanı için bir form-etiketi üretir. Daha fazla ayrıntı için bkz: %s.

en: Generate a form-tag for a single-line email address input field. For more details, see %s.
tr: Tek satırlı eposta adresi girdi alanı için bir form-etiketi üretir. Daha fazla ayrıntı için bkz: %s.

en: Generate a form-tag for a single-line plain text input field. For more details, see %s.
tr: Tek satırlı düz metin girdi alanı için bir form-etiketi üretir. Daha fazla ayrıntı için bkz: %s.

en: Generate a form-tag for a single-line telephone number input field. For more details, see %s.
tr: Tek satırlı telefon numarası girdi alanı için bir form-etiketi üretir. Daha fazla ayrıntı için bkz: %s.

en: Generate a form-tag for a submit button. For more details, see %s.
tr: Gönder düğmesi için bir form-etiketi üretir. Daha fazla ayrıntı için bkz: %s.

en: Generate a form-tag for an acceptance checkbox. For more details, see %s.
tr: Kabul onay kutusu için bir form-etiketi üretir. Daha fazla ayrıntı için bkz: %s.

en: Generate form-tags for a CAPTCHA image and corresponding response input field. For more details, see %s.
tr: Form-etiketlerini bir CAPTCHA resmi ve karşılık gelen yanıt girdi alanı için üretir. Daha fazla ayrıntı için bkz: %s.

en: Get Started
tr: Buradan Başlayın

en: Getting Started with Contact Form 7
tr: Contact Form 7 ile Başlamak

en: HTML tags are not allowed in a message.
tr: Mesajda HTML etiketlerine izin verilmemektedir.

en: Hovering over a row in the contact forms list will display action links that allow you to manage your contact form. You can perform the following actions:
tr: İletişim formları listesindeki bir satır üzerinde fare imlecini tutmak iletişim formunuzu yönetmenize izin veren eylem bağlantılarını görüntüleyecek. Aşağıdaki eylemleri yapabilirsiniz:

en: How Tags Work
tr: Etiketler Nasıl Çalışır

en: How to Resolve Configuration Errors
tr: Yapılandırma hataları nasıl çözülür

en: Id attribute
tr: Kimlik özniteliği

en: Image settings
tr: Resim ayarları

en: In <strong>Messages</strong>, you can edit various types of messages used for this contact form. These messages are relatively short messages, like a validation error message you see when you leave a required field blank.
tr: <strong>İletiler</strong> içinde, bu iletişim formu için kullanılan iletilerin çeşitli türlerini düzenleyebilirsiniz. Bu iletiler, gerekli bir alanı boş bıraktığınızda gördüğünüz doğrulama hata iletisi gibi nispeten kısa iletilerdir.

en: In the following fields, you can use these mail-tags:
tr: Aşağıdaki alanlarda, bu posta etiketlerini kullanabilirsiniz:

en: Information
tr: Bilgi

en: Input field settings
tr: Girdi alanı ayarları

en: Insert Tag
tr: Etiket Ekle

en: Insert a blank item as the first option
tr: İlk seçenek olarak boş bir öğe ekle

en: Integration
tr: Bütünleştirme

en: Integration with Other Services
tr: Diğer Hizmetler ile Bütünleştirme

en: Invalid key values.
tr: Anahtar değeri geçersiz.

en: It is hard to continue development and support for this plugin without contributions from users like you. If you enjoy using Contact Form 7 and find it useful, please consider making a donation.
tr: Bu eklentinin geliştirilmesine ve desteklenmesine sizin gibi kullanıcıların katkıları olmadan devam etmek zordur. Eğer Contact Form 7'yi kullanmak hoşunuza gittiyse lütfen bağış yapmayı düşünün.

en: Just another contact form plugin. Simple but flexible.
tr: Sıradan bir iletişim formu eklentisi. Basit ama esnek.

en: Label
tr: Etiket

en: Light
tr: Açık

en: Mail
tr: Posta

en: Mail (2)
tr: Posta (2)

en: Mail (2) is an additional mail template often used as an autoresponder.
tr: Posta (2) bir otomatik yanıtlayıcı olarak kullanılan bir ek posta şablonudur.

en: Mail-tags
tr: Posta etiketleri

en: Make checkboxes exclusive
tr: Onay kutularını özel yap

en: Make this checkbox checked by default
tr: Bu onay kutusunu varsayılan olarak işaretlenmiş yap

en: Make this work inversely
tr: Bu işin tersini yap

en: Max
tr: En fazla

en: Message Body
tr: İleti Gövdesi

en: Message Body:
tr: İleti Gövdesi:

en: Messages
tr: İletiler

en: Min
tr: En az

en: Misconfiguration leads to mail delivery failure or other troubles. Validate your contact forms now.
tr: Yapılandırma hataları e-posta teslimatı ve diğer problemlere sebebiyet verebilir. İletişim formlarınızı şimdi doğrulayın.

en: Name
tr: Adı

en: Number Fields
tr: Sayı Alanları

en: Number format that the sender entered is invalid
tr: Gönderenin girdiği sayı biçimi geçersiz

en: Number is larger than maximum limit
tr: Sayı, en fazla sınırdan daha büyük

en: Number is smaller than minimum limit
tr: Sayı, en az sınırdan daha küçük

en: On this screen, you can edit a contact form. A contact form is comprised of the following components:
tr: Bu ekranda, bir iletişim formunu düzenleyebilirsiniz. İletişim formu aşağıdaki bileşenlerden oluşur:

en: On this screen, you can manage contact forms provided by Contact Form 7. You can manage an unlimited number of contact forms. Each contact form has a unique ID and Contact Form 7 shortcode ([contact-form-7 ...]). To insert a contact form into a post or a text widget, insert the shortcode into the target.
tr: Bu ekranda, Contact Form 7 tarafından verilen iletişim formlarını yönetebilirsiniz. Sınırsız sayıda iletişim formlarını yönetebilirsiniz. Her iletişim formu benzersiz bir KİMLİĞE ve Contact Form 7 kısa koduna  ([contact-form-7 ...]) sahiptir. Bir iletişim formunu yazı ya da bir metin parçacığı içine eklemek için hedef içine kısa kodu ekleyin.

en: On this screen, you can manage services that are available through Contact Form 7. Using API will allow you to collaborate with any services that are available.
tr: Bu ekranda, Contact Form 7 aracılığıyla kullanılabilir hizmetleri yönetebilirsiniz. API kullanmak, kullanılabilir herhangi bir hizmet ile işbirliği yapmayı sağlayacak.

en: One option per line.
tr: Satır başına bir seçenek.

en: One or more fields have an error. Please check and try again.
tr: Bir veya daha fazla alanda hata bulundu. Lütfen kontrol edin ve tekrar deneyin.

en: One pipe-separated question-answer pair (e.g. The capital of Brazil?|Rio) per line.
tr: Satır başına bir boru karakteriyle ayrılmış soru-yanıt çifti (örn. Türkiye'nin başkenti?|Ankara).

en: Options
tr: Seçenekler

en: Overview
tr: Genel Bakış

en: Please verify that you are not a robot.
tr: Lütfen robot olmadığınızı doğrulayın.

en: Put a label first, a checkbox last
tr: Önce bir etiket koyun, sonra onay kutusunu

en: Questions and answers
tr: Sorular ve yanıtlar

en: Quiz
tr: Küçük Soru

en: Range
tr: Aralık

en: Required field
tr: Zorunlu alan

en: Reset Keys
tr: Anahtarları sıfırla

en: Save
tr: Kaydet

en: Save Messages with Flamingo
tr: Flamingo ile İletileri Kaydedin

en: Search Contact Forms
tr: İletişim Formlarını Ara

en: Search results for &#8220;%s&#8221;
tr: &#8220;%s&#8221; için arama sonuçları

en: Secret Key
tr: Gizli anahtar

en: Selectable Recipient with Pipes
tr: Boru Karakterleri ile Seçilebilir Alıcı

en: Send
tr: Gönder

en: Sender doesn't enter the correct answer to the quiz
tr: Gönderen küçük soruya doğru yanıtı girmedi

en: Sender's message failed to send
tr: Gönderenin iletisinin gönderilmesi başarısız oldu

en: Sender's message was sent successfully
tr: Gönderenin iletisi başarılı olarak gönderildi

en: Sending ...
tr: Gönderiliyor ...

en: Setting Up Mail
tr: Postayı Ayarlamak

en: Settings
tr: Ayarlar

en: Settings saved.
tr: Ayarlar kaydedildi.

en: Shortcode
tr: Kısa kod

en: Site Key
tr: Site anahtarı

en: Size
tr: Boyut

en: Slider
tr: Kaydırıcı

en: Spam Filtering with Akismet
tr: Akismet ile İstenmeyen Mesaj Süzme

en: Spinbox
tr: Döndürme kutusu

en: Status
tr: Durum

en: Subject
tr: Konu

en: Subject: %s
tr: Konu: %s

en: Submission was referred to as spam
tr: Sunuş istenmeyen ileti olarak gönderildi

en: Submit Button
tr: Gönder Düğmesi

en: Support
tr: Destek

en: Telephone number that the sender entered is invalid
tr: Gönderenin girdiği telefon numarası geçersiz

en: Text Fields
tr: Metin Alanları

en: Thank you for your message. It has been sent.
tr: Mesajınız için teşekkürler. Gönderildi.

en: The URL is invalid.
tr: Geçersiz adres.

en: The answer to the quiz is incorrect.
tr: Soruya verilen cevap doğru değil.

en: The changes you made will be lost if you navigate away from this page.
tr: Eğer bu sayfadan uzakta gezinirseniz yaptığınız değişiklikler kaybolacaktır.

en: The code that sender entered does not match the CAPTCHA
tr: Gönderenin girdiği kod CAPTCHA (Şahıs Denetim Kodu) ile eşleşmiyor

en: The date format is incorrect.
tr: Yanlış tarih formatı.

en: The date is after the latest one allowed.
tr: Bu tarih izin verilenden daha sonra.

en: The date is before the earliest one allowed.
tr: Bu tarih izin verilenden daha önce.

en: The e-mail address entered is invalid.
tr: Girilen e-posta adresi geçersiz.

en: The field is required.
tr: Bu alan zorunludur.

en: The field is too long.
tr: Bu alan çok uzun.

en: The field is too short.
tr: Bu alan çok kısa.

en: The file is too big.
tr: Dosya çok büyük.

en: The number format is invalid.
tr: Geçersiz numara biçimi.

en: The number is larger than the maximum allowed.
tr: Bu sayı maksimum değerden daha büyük.

en: The number is smaller than the minimum allowed.
tr: Bu sayı minimum değerden daha küçük.

en: The telephone number is invalid.
tr: Geçersiz telefon numarası.

en: Theme
tr: Tema

en: There are also special mail-tags that have specific names, but don&#8217;t have corresponding form-tags. They are used to represent meta information of form submissions like the submitter&#8217;s IP address or the URL of the page.
tr: Ayrıca belirli adları olan özel posta-etiketleri vardır ancak form-etiketlerine karşılık gelmez. Bunlar, gönderenin IP adresi ya da sayfanın URL&#8217;si gibi form gönderimlerinin meta bilgilerini temsil etmek için kullanılır.

en: There are terms that the sender must accept
tr: Gönderenin kabul etmek zorunda olduğu koşullar var

en: There is a field that the sender must fill in
tr: Gönderenin doldurmak zorunda olduğu bir alan var

en: There is a field with input that is longer than the maximum allowed length
tr: Kullanıcı girdisinin en fazla izin verildiği uzunluktan daha uzun bir alan var

en: There is a field with input that is shorter than the minimum allowed length
tr: Kullanıcı girdisinin en az izin verildiği uzunluktan daha kısa bir alan var

en: There was an error trying to send your message. Please try again later.
tr: Mesajınız gönderilirken bir hata oluştu. Lütfen daha sonra tekrar deneyin.

en: There was an error uploading the file.
tr: Dosya yüklenirken hata meydana geldi.

en: There was an unknown error uploading the file.
tr: Dosya yüklenirken bilinmeyen bir hata oluştu.

en: This contact form contains CAPTCHA fields, but the necessary libraries (GD and FreeType) are not available on your server.
tr: Bu iletişim formu CAPTCHA alanları içeriyor ama gerekli kütüphaneler (GD ve FreeType) sunucunuzda mevcut değil.

en: This contact form contains CAPTCHA fields, but the temporary folder for the files (%s) does not exist or is not writable. You can create the folder or change its permission manually.
tr: Bu iletişim formu CAPTCHA alanları içeriyor ama dosyalar (%s) için geçici klasör mevcut değil ya da yazılabilir değil. Klasörü oluşturabilir veya iznini el ile değiştirebilirsiniz.

en: This contact form contains file uploading fields, but the temporary folder for the files (%s) does not exist or is not writable. You can create the folder or change its permission manually.
tr: Bu iletişim formu dosya gönderme alanları içeriyor ama dosyalar (%s) için geçici klasör mevcut değil ya da yazılabilir değil. Klasörü oluşturabilir veya iznini el ile değiştirebilirsiniz.

en: This contact form has a configuration error. | This contact form has %s configuration errors.
tr[0]: Bu iletişim formunda bir yapılandırma hatası var.
tr[1]: Bu iletişim formunda %s yapılandırma hatası var.

en: This e-mail was sent from a contact form on %1$s (%2$s)
tr: Bu e-posta %1$s (%2$s) adresindeki iletişim formundan gönderildi

en: This email address does not belong to the same domain as the site.
tr: E-posta adresi site ile aynı alan adına sahip değil.

en: This field can be empty depending on user input.
tr: Bu alan kullanıcının girişine bağlı olarak boş kalabilir.

en: This field has syntax errors.
tr: Bu alanda sentaks var.

en: This field requires author's URL
tr: Bu alan yazarın URL'sini gerektirir

en: This field requires author's email address
tr: Bu alan yazarın eposta adresini gerektirir

en: This field requires author's name
tr: Bu alan yazarın adını gerektirir

en: Title
tr: Başlık

en: To
tr: Kime

en: To attach the file uploaded through this field to mail, you need to insert the corresponding mail-tag (%s) into the File Attachments field on the Mail tab.
tr: Bu alan aracılığıyla gönderilen dosyayı postaya eklemek için, Posta sekmesindeki Dosya Ekleri alanı içine karşılık gelen posta-etiketini (%s) eklemeniz gerekir.

en: To use CAPTCHA, you first need to install and activate %s plugin.
tr: CAPTCHA kullanmak için, önce %s eklentisini yüklemeniz ve etkinleştirmeniz gerekir.

en: To use CAPTCHA, you need <a href="http://wordpress.org/extend/plugins/really-simple-captcha/">Really Simple CAPTCHA</a> plugin installed.
tr: CAPTCHA kullanmak için, <a href="http://wordpress.org/extend/plugins/really-simple-captcha/">Really Simple CAPTCHA</a> eklentisini yüklemiş olmanız gerekir.

en: To use reCAPTCHA, first you need to install an API key pair. For more details, see %s.
tr: reCAPTCHA servisini kullanmak için ilk önce bir API anahtar çifti yüklemeye ihtiyacınız vardır. Daha fazla detay için bakın %s.

en: To use reCAPTCHA, you need to install an API key pair.
tr: reCAPTCHA servisini kullanmak için bir API anahtar çifti yüklemeye ihtiyacınız vardır.

en: To use the value input through this field in a mail field, you need to insert the corresponding mail-tag (%s) into the field on the Mail tab.
tr: Posta alanındaki bu alan aracılığıyla değer girdisini kullanmak için, Posta sekmesindeki alan içine karşılık gelen posta-etiketini (%s) eklemeniz gerekir.

en: Tracking with Google Analytics
tr: Google Analytics ile İzleme

en: URL that the sender entered is invalid
tr: Gönderenin girdiği URL geçersiz

en: Untitled
tr: Başlıksız

en: Uploaded file is not allowed for file type
tr: Yüklenen dosya izin verilmeyen dosya biçimi içeriyor

en: Uploaded file is too large
tr: Gönderilen dosya çok büyük

en: Uploading a file fails for PHP error
tr: Dosyayı gönderme PHP hatasından dolayı başarısız

en: Uploading a file fails for any reason
tr: Dosyayı gönderme herhangi bir nedenden başarısız

en: Use HTML content type
tr: HTML içerik türünü kullan

en: Use Mail (2)
tr: Posta (2) Kullan

en: Use this text as the placeholder of the field
tr: Bu metni alanın yer tutucusu olarak kullan

en: Validate %s Contact Form Now | Validate %s Contact Forms Now
tr[0]: %s Contact Formu şimdi doğrulayın
tr[1]: %s Contact Formu şimdi doğrulayın

en: Validate Configuration
tr: Yapılandırmayı doğrula

en: Validate Contact Form 7 Configuration
tr: Contact Form 7 yapılandırmasını doğrulayın

en: Validation errors occurred
tr: Onaylama hataları meydana geldi

en: While form-tags have a comparatively complex syntax, you don&#8217;t need to know the syntax to add form-tags because you can use the straightforward tag generator (<strong>Generate Tag</strong> button on this screen).
tr: Form-etiketleri nispeten karmaşık sözdizimine sahipken, form-etiketlerini eklemek için sözdizimini bilmeniz gerekmez çünkü doğrudan etiket üretici kullanabilirsiniz (bu ekrandaki <strong>Etiket Üret</strong> düğmesi).

en: Wrap each item with label element
tr: Her öğeyi etiket öğesiyle kaydır

en: Y/m/d
tr: d.m.Y

en: Y/m/d g:i:s A
tr: d.m.Y H:i:s

en: You are about to delete this contact form.
      'Cancel' to stop, 'OK' to delete.
tr: Bu iletişim formunu silmek üzeresiniz.
      Durdurmak için 'İptal',  silmek için 'TAMAM'.

en: You are not allowed to delete this item.
tr: Bu öğeyi silmenize izin verilmiyor.

en: You are not allowed to edit this contact form.
tr: Bu iletişim formunu düzenlemenize izin verilmiyor.

en: You are not allowed to edit this item.
tr: Bu öğeyi düzenlemenize izin verilmiyor.

en: You are not allowed to upload files of this type.
tr: Bu dosya türünü yükleme iznine sahip değilsiniz.

en: You are not allowed to validate configuration.
tr: Yapılandırmayı doğrulamaya izniniz yok.

en: You can add customization code snippets here. For details, see %s.
tr: Özelleştirme kod parçacıklarını burada ekleyebilirsiniz. Ayrıntılar için bkz: %s.

en: You can also use this old-style shortcode:
tr: Ayrıca bu eski stil kısa kodu kullanabilirsiniz:

en: You may need to first sign up for an account with the service that you plan to use. When you do so, you would need to authorize Contact Form 7 to access the service with your account.
tr: Kullanmayı planladığınız hizmet ile bir hesaba önce kaydolmanız gerekebilir. Bunu yaptığınızda, hesabınızla hizmete erişmek için Contact Form 7'ye yetki vermeniz gerekir.

en: You must accept the terms and conditions before sending your message.
tr: Mesajınızı göndermeden önce şartları ve koşulları kabul etmeniz gerekmektedir.

en: Your Email
tr: Epostanız

en: Your Message
tr: İletiniz

en: Your Name
tr: Adınız

en: Your entered code is incorrect.
tr: Girdiğiniz kod doğru değil.

en: acceptance
tr: kabul

en: checkboxes
tr: onay kutuları

en: date
tr: tarih

en: drop-down menu
tr: aşağı açılır menü

en: email
tr: eposta

en: file
tr: dosya

en: number
tr: sayı

en: quiz
tr: küçük soru

en: radio buttons
tr: radyo düğmeleri

en: reCAPTCHA is a free service to protect your website from spam and abuse.
tr: reCAPTCHA, internet sitenizi spamdan ve kötüye kullanımdan koruyan ücretsiz bir servistir.

en: submit
tr: gönder

en: text
tr: metin

en: text area
tr: çoklu metin alanı
